חייב מוגבל באמצעים

העסק שלכם נמצא בהליך התמוטטות כלכלית? פיזרתם צ'קים ללא כיסוי? החוב לבנקים, לרשויות ולגופים אחרים הולך וגדל? מתקשים להתמודד עם החזרי המשכנתא החודשיים? עומדים כנגדכם עיקולים ותביעות מלשכות ההוצאה לפועל? זה הזמן להיוועץ עם עורך דין מקצועי המתמחה בדיני ההוצאה לפועל, וזאת על מנת לבחון את מכלול החלופות העומדות לרשותכם.

אחת מהחלופות האפשרויות להקל עליכם באופן משמעותי בהחזר החודשי של החוב הינה הגשת בקשה לתיק איחוד ובמסגרתה לבקש להיות מוכרזים כ-"חייב מוגבל באמצעים". הכרזה מעין זו על ידי לשכות ההוצאה לפועל, מהווה בחלק מהמקרים את "גלגל ההצלה הכלכלי" עבור אנשים רבים המתמודדים עם חובות, נושים, תיקי הוצל"פ, הגבלות על רשיון הנהיגה ועיקולים.
הכרה כחייב מוגבל באמצעים- כיצד?
מכיוון שכל הליך ההתנהלות מול לשכות ההוצאה לפועל עלולה לחרוץ את גורלכם הכלכלי בשנים הקרובות, מומלץ ואף ראוי לבצע את הליך הגשת הבקשה להכרה כחייב מוגבל באמצעים, באמצעות עורך דין מנוסה ומקצועי, המתמחה בדיני ההוצאה לפועל ובביצוע הסדרי תשלומים אשר מציג את העובדות הרלוונטיות לרשם ההוצאה לפועל להצלחתם הכלכלית. סיבה נוספת להעמדת עורך דין מקצועי שילווה אתכם בכל ההליך, נעוצה בעובדה שהנושים שלכם יעשו הכול על מנת להפריך את טענותיכם בנוגע למצב כלכלי רעוע. עורך דין מקצועי יכין אותכם לחקירות היכולת הנגדית, ויבחן עבורכם גם בהמשך את מכלול החלופות העומדות לרשותכם בנוגע להסדרי חובות מול כל אחד מהנושים שלכם.
לאחר הגשת בקשה להכרזתכם כחייב מוגבל באמצעים, ולאחר חקירות יכולת מטעם הנושים שלכם ומטעם רשם ההוצאה לפועל, תתקבל החלטה בענייניכם, ובמידה ותמצאו זכאים להיות מוכרים כ-"חייב מוגבל באמצעים", לשכת ההוצאה לפועל תפסוק בנוגע לאופן תשלום החוב ופריסת התשלומים, וזאת בהתאם למצבכם הכלכלי עליו הצהרתם בצירוף המסמכים הנכונים בפני רשם ההוצאה לפועל.
לצד היתרון הכלכלי בנוגע לפריסת התשלומים, להליך "חייב מוגבל באמצעים" נלווים לא מעט הגבלות הכוללות בין היתר: צו עיכוב יציאה מהארץ עד להשלמת מלוא החוב, איסור להקמת חברה או ניהול חברה (למעט אישור מיוחד מטעם ראש ההוצאה לפועל), איסור שימוש בכרטיסי אשראי ובשיקים והגבלות כלכליות נוספות בחשבון הבנק אותו אתם מנהלים.

במידה וגם נגדכם הוגשו תביעות לתשלום חוב, במידה וגם נגדכם נפתחו תיקי חייב בלשכות ההוצל"פ, ובמידה וגם אתם נאלצים להתמודד עם עיקולים, והגבלות על רישיון הרכב זה הזמן לעשות סדר כלכלי בחייכם, ובראש ובראשונה להיוועץ עם עורך דין מקצועי המכיר היטב את נושא הסדרי חוב וליווי מיוצגים אל מול לשכות ההוצאה לפועל.

יובהר כי האמור במאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.