התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

אמך או אביך החליט לנשל אותך מן הירושה? אחותך טיפלה בהורים בשנה האחרונה לחייהם והחתימה את ההורים על צוואה שרק היא יורשת? גילית שאמך העניקה בצוואה את כל רכושה לחבר ולא לכם הילדים. אלו מקצת המקרים שכנראה יש מקום להגיש התנגדות לצוואה.

משרדה של אריאלה רוזנטל סודרי ישמח לספק עבורכם ייצוג משפטי ראוי הולם.

לפרטים התקשרו בטלפון 04-8668665 ונשמח לעמוד לשירותכם

או השאירו פרטים באתר. מענה מובטח בתוך 24 שעות.

אם אתם מרגישים שנישלו אתכם מן הירושה מסיבה שאינה מוצדקת, זה הזמן להתייעץ עם עורך דין צוואות העוסק בדיני משפחה ודיני ירושה בפרט ובעל ניסיון בהגשת בקשה להתנגדות לצוואה בצורה נכונה.

חשוב לדעת כי במקרה וקיים רצון להתנגד לצוואה צריך לפעול מהר ולא לשקוט על השמרים.

על ההתנגדות להיות מנוסחת משפטית בצורה נכונה וברורה. את ההתנגדות יש להגיש לרשם לענייני ירושה באותו מקום שבו הוגשה הבקשה לצו קיום הצוואה של המנוח או המנוחה.

חשוב לדעת, כאשר מוגשת בקשה לצו קיום צוואה, כי הבקשה מתפרסמת בעיתון יומי, כחלק מההליך לתת תוקף משפטי לצוואה של המנוח. כל מי שיש לו עילה להגשת התנגדות לצו קיום הצוואה יכול להגיש התנגדות מטעמו.

ממועד הפרסום הזמן להגשת התנגדות לצוואה הוא קצר במיוחד – 14 ימים בלבד.

בכל מקרה עם מתן החלטה  לצו קיום הצוואה על ידי הרשם לענייני ירושה מסתיים המועד, אלא במקרים חריגים.

ככלל כאשר מוגשת התנגדות לצוואה, רשם הירושות חייב להעביר את הבקשה, מבלי לדון בה, לביהמ"ש לענייני משפחה באזור השיפוט בו הוגשה הבקשה לצו קיום הצוואה ובית המשפט דן בהתנגדות כתביעה לכל דבר ועניין.

כתב ההתנגדות לצוואה, אמור להכיל את כל הטענות, אשר מהוות בסיס לפסילת הצוואה כי זהו כתב התביעה למעשה וחייב להיות מלווה בתצהיר המתנגד.

הליך ההתנגדות לצו קיום צוואה, הינו הליך מורכב הדורש מחשבה ארוכת טווח, תוך התחשבות בכל האלמנטים העשויים להביא לביטול הצוואה.

מלבד המרכיבים של הצוואה בהתאם לחוק הירושה, יש להתייחס במסגרת הליך ההתנגדות לשורה של מרכיבים כדי שההתנגדות תתקבל ויהיה ניתן לפסול את הצוואה.

ביהמ"ש לענייני משפחה בודק במסגרת ההליך שמתנהל בפניו מה היה רצון המצווה והאם הייתה קיימת לדוגמא השפעה בלתי הוגנת ו/או האם המצווה היה צלול בעת שחתם ו/או ערך את הצוואה. טענות אלו במידה והם רלוונטיים למקרה, חייבים להיות חלק מכתב ההתנגדות לצוואה וצריך לטעון את הטענות בהזדמנות הראשונה.

הנטל להוכיח את הטענות הוא מוטל על מי שמבקש להתנגד לצוואה ולכן חשוב להתייעץ אך ורק עם עורך דין שעוסק בתחום זה ויודע לתכנן אסטרטגית עוד בעת הגשת ההתנגדות את ההליך. רק כך מגדילים באופן משמעותי את הסיכויים לביטול הצוואה.

עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי נותנת ייעוץ ושירות משפטי בנושא התנגדות לצו קיום צוואה וייצגה כבר בתיקים רבים בתחום זה.

נשמח לספק לכם ייעוץ משפטי בנושא צוואות וירושות לפרטים נוספים צרו אתנו קשר.

בטלפון 04-8668665

או השאירו פרטים באתר. מענה מובטח בתוך 24 שעות.

________________________________________

יובהר כי האמור במאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.