ביטול צוואה, איך מבטלים צוואה?

ביטול צוואה

האם ניתן לבטל צוואה? האם צוואה חדשה יכולה לבטל צוואה ישנה?

מאמר זה מפרט מהם החוקים והדינים העוסקים בביטול צוואה.

משרדה של אריאלה רוזנטל סודרי הינו משרד ותיק עם ניסיון של 20 שנים בטיפול בסוגיות משפטיות בדיני צוואות וירושות. משרדנו ישמח להעניק לכם סיוע, ייעוץ משפטי, וייצוג משפטי הולם.

לפרטים נוספים אנא צרו עמנו קשר

בטלפון 04-866-8665, ונשמח לעמוד לשירותכם.

או השאירו פרטים באתר. מענה מובטח בתוך 24 שעות.

מה אומר החוק לעניין ביטול צוואה?

סעיף 36 לחוק הירושה קובע, כי המצווה רשאי לבטל את צוואתו, על ידי ביטול במפורש באחת מן הדרכים בה נערכת צוואה. עוד קובע אותו סעיף לחוק, כי ניתן גם להשמיד את הצוואה.

האם צוואה חדשה יכולה לגרום לביטול צוואה ישנה?

בהתאם לאותו סעיף בחוק הירושה אכן ניתן. כלל זה חל גם באם לא רשם המצווה בצוואה החדשה כי הצוואה הקודמת מבוטלת ובמיוחד כאשר הוראות הצוואה החדשה סותרות את הוראות הצוואה הקודמת.

אך לכלל זה יש גם חריג. המצווה לא חייב בהכרח לרצות בצוואתו החדשה או לבטל את הצוואה הקודמת. קיימת למצווה האפשרות להוסיף בצוואה חדשה דברים שלא נאמרו בצוואה הקודמת ואז לא נחשבת הצוואה הראשונה כמבוטלת והחוק מדבר על "הוספה על האמור בצוואה הקודמת". 

הסיבות לביטול צוואה לאחר המוות

לאחר המוות ניתן לבטל צוואה רק באמצעות הגשת התנגדות לה לרשם לענייני ירושה.

בני המשפחה שאמונתם כי תוכן הצוואה אינה משקפת את רצון המנוח כפי שהתבטא בפניהם בעודו בחיים או לא עולה בקנה אחד עם המציאות אותה הפגין המנוח כלפי בני המשפחה. במקרים מעין אלה יש לשקול את ביטול הצוואה.

שלוש דרכי ביטול צוואה עפ"י חוק הירושה:

  1. ביטול על ידי השמדה;
  2. ביטול מפורש באחת הצורות לעשיית צוואה; 
  3. ביטול על ידי עריכת צוואה חדשה.

כדי לדעת איך מבטלים צוואה צריך לדעת לערוך צוואה.

משרד עורכי דין אריאלה רוזנטל סודרי מספק שירותי עורך דין ירושה בדגש על מומחיות בנושא ביטול צוואה.

אם גם לכם יש צוואה שאתם מעוניינים לבטל או שאתם מעוניינים לעשות צוואה חדשה ואף להוסיף על הצוואה הקיימת. משרדי עורכי דין אריאלה רוזנטל סודרי ישמחו לספק לכם ייעוץ ושירות. ביצוע פעולות בנושא צוואה במשרד עורך דין בעל ניסיון. עורך דין צוואות ידאג לשקט נפשי ביישום הצוואה, ויכול למנוע מראש סכסוכים מיותרים בין בני המשפחה בעתיד.

נשמח לספק לכם ייעוץ משפטי בנושא צוואות וירושות לפרטים נוספים צרו אתנו קשר.

בטלפון 04-866-8665

או השאירו פרטים באתר. מענה מובטח בתוך 24 שעות.

________________________________________

יובהר כי האמור במאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.