משמורת אב

הסיכויים של אב לקבל את המשמורת על ילדיו בבית המשפט לענייני משפחה משתפרים משמעותית בהיערכות משפטית נכונה.

עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי מתמחה בייעוץ וייצוג משפטי בנושא משמורת אב ודיני גירושין, בפני מגוון הערכאות המשפטיות וגורמים רלוונטיים. השאירו פרטים באתר או פנו אלינו בטלפון – 04-866-8665. מענה מובטח בתוך 24 שעות.

משמורת אב

שאלה בנושא משמורת אב:

אשתי הקדימה אותי והגישה תביעות לבית המשפט לענייני משפחה ובה גם ביקשה את המשמורת על שלושת ילדינו?

סיפור מקרה משמורת אב:

שמעון נישא לתמי לפני למעלה מ- 14 שנה. לצדדים שלושה ילדים בני 14, 11 ו- 4. מזה תקופה ארוכה נעדרת תמי מהבית המשותף במושב וחוזרת רק בשעות מאוחרות.

שמעון הוא זה אשר דואג לילדים, מסיע אותם לביה"ס וכן מבשל עבורם. כבר מספר פעמים פנה שמעון לתמי על מנת לשוחח עימה מדוע היא מתרחקת ממנו, אך תמי לא מוכנה לשתף פעולה ולדבר על מה שמציק לה בקשר.

יום בהיר אחד פונה תמי לשמעון מודיעה לו כי פנתה לייעוץ אצל עורך דין ומוסרת לידו הצעה לגירושין. הצעה זו כוללת דמי מזונות לשלושת הילדים וכן פיצוי כספי לא מבוטל בטענה כי יש לה זכויות במשק שרשום ע"ש אימו של שמעון.

שמעון כמובן מופתע ופונה לתמי במילים אלו: "אני לא מבין אותך איך זורקים נישואין של 14 שנים ושלושה ילדים בין רגע לפח? אני לא מוכן להרוס לילדינו את החיים היפים במושב. בואי נלך ליועץ נישואין וננסה לשקם את הקשר שלנו. אני מבין שהתקופה שבה הייתי מובטל השפיע לרעה על הקשר שלנו".

בעוד ששמעון חושב שזו הדרך הנכונה והוא כבר מחפש בעזרת חברים יועץ נישואין, תמי לא שוקדת על השמרים ומגישה תביעות לבית המשפט לענייני משפחה – תביעת מזונות אישה, תביעת מזונות של הילדים, תביעה להחזקת הילדים בידיה.

עוד בעת שקיבל שמעון את ההצעה לגירושין פנה לייעוץ אצל עורך דין גירושין, אשר המליץ לו לפעול במהירות ולהגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני ולתביעה זו לצרף נושאים שונים. שמעון התלבט אך האמין כי ניתן לשקם את הקשר ביני לבין תמי ולשמור על שלמות התא המשפחתי לטובת שלושת הילדים שאוהבים את המושב ולא מדמיינים להתגורר במקום אחר.

זהו סיפור אשר מלווה מדי שנה אלפי גברים בישראל שחיי הנישואין הגיעו לנקודת סיום.

מענה לשאלת משמורת אב

גם במקרה שבו האישה הקדימה והגישה תביעות שונות לביהמ"ש לענייני משפחה, אין מה להיבהל. שום דבר עדיין לא אבוד ועדיין עומדים בפני כל גבר מגוון של אפשרויות להתגונן כנגד התביעות. האישה, אשר הגישה את התביעות מצפה במקרים רבים כי בעלה יבהל, יקרוס יהיה מבולבל ותגובתו של הבעל בצורה נכונה, שקולה ועניינית יכולה לערער את בטחונה.

במקרה שלנו לקחה תמי את שלושת הילדים בניגוד לרצונו של שמעון להוריה בנצרת, וזאת ימים ספורים לאחר ששמעון קיבל את התביעות. שם כמובן גם הגישה את התביעות.

שמעון יודע משיחות עם הילדים כי אין בכוונתם לעזוב את החברים ואת החיים במושב.

כיום גם בתי המשפט לענייני משפחה, מתייחסים לרצון הקטינים ושופטים רבים מנהלים שיחות עם קטינים ומבררים את רצונם, האם ל-משמורת אב או אם, ולכן לא תמיד מקבלת האם את המשמורת על ילדיהם.

אני ממליצה לכל אדם עוד בתחילתו של סכסוך לפנות לעורך דין מנוסה ולא לעורך דין הכי זול בעיר. חשוב לקבל המלצות על עורך הדין כי התקופה הראשונה בסכסוך גירושין היא קריטית. טעויות הנעשות בתחילת הדרך קשות מאד לתיקון. עורך דין זול ולא מנוסה יכול לעשות טעויות שלא ניתנות לתיקון לאחר מכן.

מהלכים פשוטים הניתנים ליישום בתחילת המאבק, הופכים למשימה כמעט בלתי אפשרית בהמשך תהליך הגירושין.

כמו כן אני ממליצה לא לחתום על הסכם, זכרון דברים, הצהרות או כל מסמך אחר טרם פנייה לקבלת ייעוץ מקצועי וזאת על מנת לא לוותר על זכויות או זכויות הילדים.

כמו כן אין להיכנע לסחטנות רגשית או כספית טרם קבלת ייעוץ משפטי מקצועי.

משרד עורכי הדין ונוטריון אריאלה רוזנטל סודרי מתמחה בייעוץ וייצוג משפטי בנושא משמורת אב ודיני גירושין, בפני מגוון הערכאות המשפטיות וגורמים רלוונטיים. השאירו פרטים באתר או פנו אלינו בטלפון – 04-866-8665. מענה מובטח בתוך 24 שעות.


יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.