עורכת דין גירושין בחיפה והסביבה

מחפש עורכת דין גירושין?
משרדינו בעל ותק של 20 שנה בייעוץ וייצוג משפטי בדיני משפחה בכלל ודיני גירושין בפרט, ישמח לעמוד לשירותכם.

עורכת דין גירושין בחיפה והסביבה, עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי מתמחה בדיני גירושין ודיני משפחה. המשרד הראשי נמצא ברחוב שיבת ציון 38 בחיפה, ומספק שירותי עורך דין בחיפה לענייני גירושין לכל אזור חיפה והסביבה.

ליצירת קשר עם עורכת דין גירושין בחיפה התקשרו 04-866-8665 או השאירו את פרטיכם בטופס המקוון ונשמח לעזור. מענה מובטח תוך 24 שעות

תהליך הגירושין הינו תהליך משמעותי מאוד בחיי משפחה, תהליך אשר בני הזוג בו יקבלו החלטות הרות גורל ויחד עם זאת תהליך שמעורה ברגשות מעורבים.

כאשר אתם בוחרים בעורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי, בליווי תהליך הגירושין. אתם בוחרים בעורכת דין שיודעת להיות מספיק רגישה ומתחשבת, ויחד על זאת בעלת ניסיון רב של שנים רבות בתחום. כך שתוכל לספק לכם את השירות המקצועי ביותר והאנושי ביותר.

בליווי תהליך הגירושין ישנם שאלות קשות שחייבות להישאל והחלטות לא פחות קשות שחייבים להחליט. יחד עם זאת עורך דין שמתמחה בדיני משפחה יוכל לספק לכם תשובות ללבטים שלכם ואף להציג פשרות ודרכי גישור מגוונים וגמישים.

הכרת התחום של דיני המשפחה יספקו לכם כלים להתמודד עם המצב בו אתם נמצאים ויקנו לכם תחושת ביטחון. על כן מצאנו לנכון לתת לכם מקצת הדינים, דיני משפחה:

1. פטור ממזונות –האם זה קיים?

ידוע שאביו ואמו של קטין חייבים במזונותיו עפ"י דין. הידעתם כי יש סעיף בחוק שנותן פטור מתשלום מזונות? כאשר בית המשפט סבור שמן הצדק והיושר לעשות כן, ולפטור אדם מחובת המזונות, כולה או מקצתה, וזאת מחמת התנהגות מחפירה שהזכאי במזונות התנהג כלפיו.

2. מהם מזונות זמניים ?

מזונות זמניים הם מזונות שבית המשפט קובע עד לגמר בירור תביעה.

3. מה הם מזונות בעד העבר?

תביעת מזונות שהוגשה כעבור יותר משנה לאחר התקופה שבעדה הם נתבעים, ראשי בית המשפט לדחות את התביעה, אם לא מצא סיבה מצדקת לאיחור בתביעה, ועוד, מזונות שלא התחילו לפעול לגביית תוך שנתיים לאחר התקופה שבעדה הם נפסקו, אין לגבותם, אלא ברשות בית המשפט.

4. מה זה הסכם מזונות / הסכמים בדבר מזונות

הסכם שבו מוותרים ההורים על מזונות של קטין לא מקבל תוקף משפטי כל עוד לא אושר ע"י בית המשפט בפסק דין. הסבירות מאוד גבוהה כי הסכם זה גם לא יאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. הסכם וויתור על מזונות של בגיר אף הוא יעשה בכתב בלבד וניתן לאשרו על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

5. שינוי הסכם מזונות? האם הסכם מזונות ניתן לשינוי? / שינוי נסיבות מה זה?

בית המשפט רשאי לשנות הסכם מזונות אם מצא לנכון שקיים במקרה בו הוא דן מקרה של שינוי בנסיבות בו היה המבקש בזמן חתימת ההסכם. כאשר הגשת הבקשה לשינוי המזונות הוגשה טרם חלפו 6 חודשים מהבקשה הקודמת, ראשי בית המשפט שלא לדון בעניינה.

6. עסקאות בדבר מזונות

הזכות לקבלת מזונות אינה ניתנת להעברה, לשעבוד, לקיזוז חוב או לעיקול. זכותו של מי שזכאי למזונות לקבלם כאמצעי מחיה בצורה של שירותים או מצרכים.

7. פקיעת זכות המזונות / הפסקת מזונות מתי?

הזכות למזונות נפסקת עם מות המבקש או המשלם (ל"ע). זכות לקבלת מזונות שנובעת מקרבת נישואין נפסקת עם הפסקת הנישואין בין בני הזוג.

8. בקשה להחזר מזונות / האם קיימת זכות חזרה?

נתן משלם המזונות מעל למוטל עליו ולא התכוון לכך, ולא התכוון לתת אותם במתנה, ראשי לדרוש את ההפרשים בחזרה. אדם שנתן מזונות שלא היה חייב בהם בכלל, ראשי לדרוש החזרתם ממי שקיבל אותם בשוגג או ממי שהיה חייב בהם אם היה כזה.

9. מה מקום השיפוט בדיני מזונות?

דיני מזונות נקבעים לפי מקום מושבם האחרון של בני הזוג, ואם היו חיים במדינות שונות, דיני המזונות נקבעים לפי מקום מושבו של המשלם, החייב, ולאותו עניין על חובת מזונות לקטין, דיני המזונות נקבעים לפי מקום מושבו של הקטין.

10. האם אדם יכול לקבל ניכויים ממס הכנסה בעבור תשלומי המזונות?

בהחלט יש נקודות זיכוי למשלם דמי מזונות ולשם כך שווה לעיין בפקודת מס הכנסה, 1947.

עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי עוסקת בדיני גירושין ודיני משפחה, משרדנו נמצאים ברחוב שיבת ציון 38 בחיפה, ומספק שירותי עורכת דין גירושין בחיפה, לקבלת שירותים או לייעוץ צרו איתנו קשר בטלפון 04-866-8665 ונשמח לעזור.


יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.