כונס נכסים

משרד עורכי דין אריאלה רוזנטל סודרי מספק שירותי כינוס נכסים. המשרד ממוקם בחיפה ברחוב כיאט 3 ומספק שירותי כינוס נכסים בחיפה והסביבה.

לפרטים נוספים פנו אלינו בטלפון 04-866-8665 ונשמח לעזור.

כונס נכסיםכונס נכסים לא חייב להיות אדם קשה אופי כפי שמצטייר בדרך כלל במוחם של אנשים רבים. כונס נכסים הוא אדם אשר מונה ע"י בית המשפט ואחראי להגן, לדאוג, ולהפיק את המיטב מנכסי החברה או נכסי אדם פרטי עליהם הוא מופקד. לעיתים ייעזר כונס הנכסים בבעל הנכס אם יראה כי טוב הדבר בעיניו, ולעיתים לא ישתף את בעל הנכס בהחלטות וזאת בהתאם לשיקול דעתו. כך או כך חייב בעל הנכס להישמע לכונס הנכסים על פי חוק, אם קיים חשש שכונס הנכסים לא מפיק את המיטב מהנכס או בכוונה תחילה או בשוגג יכול כל אדם לטעון התנהלותו.

מינוי כונס נכסים:

כונס נכסים הוא חבר לשכת עורכי הדין או בעל רישיון לעסוק בראיית חשבון, אשר מונה על ידי בית המשפט להיות מפרק זמני של חברה או אדם פרטי או לצורך מכירת נכס בדרך של כינוס. לא ימנה בית המשפט כונס נכסים אם נמצא שעלול להימצא בניגוד עניינים.

תפקידו של כונס הנכסים

כאשר יש צורך בהשתלטות על נכסיו של אדם פרטי או חברה על מנת לפרוע חובות, ממנה בית המשפט כונס נכסים. תפקידו של כונס הנכסים הוא להחזיק בנכסי החברה או בנכסי של האדם החייב עד מכירתם. על כונס הנכסים לפעול להפקת הרווח המקסימאלי מנכסי החברה או של החייב.

מה הוא מוכר?

לרוב תפקידו של כונס הנכסים הוא למכור נדלן פרטי או עסקי, או רכב. שיטת המכירה היא ע"י הזמנת בקשות והצעות לאותו הנכס ולא ע"י מכרז, כאשר לא חייב כונס הנכסים לבל את ההצעה הגבוהה ביותר.

יתרונות ברכישת נכס מכונס נכסים

היתרון הגדול הוא כמובן במחיר, נכסים מכונס נכסים נמכרים בד"כ בכ- שלושים אחוז פחות מערך השוק ולעיתים אף פחות מזה. יתרון נוסף הוא ברכישה מכונס נכסים אין חשש לשעבודים על הנכס וכל החובות הקודמים הרובצים על הנכס ו/או הרכב נמחקים.

חסרונות מרכישת נכס מכונס נכסים

ברכישת נכס מכונס נכסים, קונה הקונה את הנכס כמו שהוא (As is). במקרים בהם התגלו בעיות במבנה לאחר הקנייה, לא יוכל הקונה לתבוע כספית מן המוכר.

משרד עורכי דין אריאלה רוזנטל סודרי מספק שירותי כינוס נכסים, ופשיטות רגל וחובות. משרד עורך דין בחיפה ממוקם ברחוב כיאט 3 ומספק שירותי כינוס נכסים בחיפה והסביבה.
לפרטים נוספים פנו אלינו בטלפון 04-866-8665 ונשמח לעזור.


יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.