זיוף חתימה

נפגעתם בעקבות זיוף החתימה שלכם? עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי מספקת ייעוץ וייצוג משפטי לנפגעי זיוף חתימה, אנו בעלי ניסיון רב ונוכל לספק לכם את הידע הדרוש להתמודדות עם המצב.

זיוף חתימה – משפחה בוגדת – מגדל של שקרים. ליצירת קשר עם עורכת דין בנושא זיוף חתימה התקשרו 04-866-8665 או השאירו הודעה דרך צור קשר. נשמח לעזור מענה מובטח תוך 24 שעות.

olam_bigמערכת היחסים במשפחה זה עניין מורכב. לא תמיד מדובר במשפחה אוהבת תומכת שניתן לסמוך אחד אל השני כפי שאנו רוצים לדמיין. בתי המשפט לא פעם נאלצים להתערב במעשה של מרמה וזיוף חתימה שנעשה בתוך התא המשפחתי. מכיוון שלא ניתן כמובן למנוע מעשים אלו צריך לדעת מה הפיתרון בעת שקרוב משפחה מבצע עבירה של מרמה בתוך המשפחה.

משפחה זאת דינאמיקה מורכבת המשפחה בנויה מהורים, בני זוג, ילדים, נכדים וקרובי משפחה נוספים. לעיתים אותו תא משפחתי תקין ושמור נסדק בעקבות שינויים במשפחה. כך לדוגמא ההורים נפרדים, בן זוג אחד הולך לעולמו ובן הזוג הנותר מוצא זוגיות חדשה. מהפכים אלו הופכים לא פעם להיות סיוט לשאר קרובי המשפחה. כך נוצרים ריבים סביב הרכוש באם זה בנושא הירושה ו/או בנושא הרכוש שנותר לבן הזוג שנשאר בחיים.

מצב זה גורם לקרובים לאבד את העשתונות וגורם להם לפעול בדרכים לא חוקיות וזאת על מנת להשיג ולקבל את מה שלטענתם נראה להם מגיע. ישנם לא מעט מקרים של זיוף חתימה במשפחה בהם אני נתקלת ביומיום.

זיוף חתימה על ידי הבעל מה עושים?

פנתה אלי אישה בעקבות רצונה להתגרש מבעלה בעקבות פרשה בה בעלה היה מעורב בזיוף חתימתה של האישה וכן הבת ורכש ללא ידיעתן דירה על שמן. כל חשבונותיה של האישה עוקלו לאחר שהתברר כי התמורה בגין רכישת הדירה לא הועברה לידי המוכר.
כמובן שלא הייתה כל דרך למנוע מראש את המעשה שלא היה צפוי, אך מרגע בו פנתה האישה לייעוץ משפטי נתנו לה פתרונות שונים איך ניתן להתגונן כנגד התביעה שהוגשה כנגדה ואיך ניתן להוכיח את חפותה על מנת שמי שבפועל ביצע את המעשה ישא במלוא האחריות למעשיו.

הפעולה הראשונה הייתה לאסוף את מלוא החומר המשפטי שנשא כביכול את חתימתה וזאת מכל הרשויות להן הוגשו מסמכים במסגרת עסקת המכר.
כמו כן נעשו פניות לבנקים שהיו מעורבים למציאת החומר. פיתרון נוסף הינו מינוי גרפולוג, אשר יכול לאשר במסגרת תיק כי החתימה על גבי מסמכים מסוימים, איננה החתימה של אותו אדם שטעונים שחתם עליהם. ברוב המקרים הדבר נעשה על ידי פנייה לביהמ"ש המוסמך לדון בנושא (במקרים של תיקים המתנהלים בתוך המשפחה בלבד זה בית המשפט לענייני משפחה), אשר ממנה מומחה מטעמו ונותן גם את ההנחיות, איך מתבצעת הבדיקה של אותם מסמכים, ובסופו של ההליך מתקבלת חוות הדעת, של אותו גרפולוג שיכול לאשר את נכונות החתימה.

הונאה של הורים האם למנות להורים אפוטרופוס? מה עושים שהורה סובל מאלצהיימר?

מה עושים כאשר הורה לוקה בגילו המתקדם במחלות שונות וביניהם במחלות עיניים, שמיעה, ו/או כפי שלא מעט פעמים אנו עדים לכך כי הורינו סובלים מירידה בזיכרון ושכחה במונחים של הרופאה יכול להיות שאותו הורה סובל  מדמנציה או מאלצהיימר?
לאחרונה נתקלתי בלא מעט מקרים שילד להורה הסובל ממחלה שבו ההורה מאבד את הזיכרון מחליט להשתלט על רכוש ההורה וזאת בעודו בחיים.

פנה למשרדי, בן להורים שהאב סובל מאלצהיימר והאם מסכיזופרניה, וסיפר כי האב פנה אליו וטען בפניו כי הבן השני החתים אותו על מסמכים שונים, ואיננו זוכר על מה חתם ומה תוכן המסמכים. ולטענתו כנראה חתם על צוואה וזאת למרות שהאב לכל אורך השנים, תמיד הדגיש בפני בניו, כי הוא מוכן לחלוק את רכושו בין ילדיו שווה בשווה. אותו הבן שהחתים את האב במרמה (וחשוד בזיוף חתימה) הכחיש זאת כמובן והאב נשאר חסר אונים.

איך ממנים אפוטרופוס?

על מנת לעזור להורים ולמנוע מבן משפחה להשתלט על רכוש של אדם מבוגר, ניתן בלא מעט מקרים כאשר ההורה לא מסוגל עוד לנהל את ענייניו באופן עצמאי והופך להיות חסר אונים ותלותי למנות אפוטרופוס לרכושו ולגופו. המינוי נעשה בפנייה לביהמ"ש לענייני משפחה וזאת באמצעות תעודת רופא שמבהירה את מצבו הרפואי של החסוי.

מי יכול לשמש כאפוטרופוס?

זה יכול להיות קרוב משפחה ו/או יותר מאחד ו/או במקרים שקיימת לדוגמא מריבה בתוך המשפחה אף ימליץ ביהמ"ש למנות גוף חיצוני.

השתלטות על רכושו של אדם מבוגר – עם או ללא זיוף חתימה

לא מעט פעמים, בונה אדם שברצונו להשתלט על רכושו של אדם אחר, מגדל של שקרים. קיימים מקרים רבים בהם נשים צעירות מכירות אדם מבוגר, במקרים רבים מדובר גם באלמנים שכל חייהם נשענו על נשותיהם שהלכו פתאום לעולמן. אותן נשים מטפלות בכל המובנים באדם שמבוגר מהן בהרבה שנים והם למעשה מצפות כי אותו אדם וילך בקרוב לעולמו והן יוכלו לקבל את רכושו. בכך עושות אותן נשים הכול על מנת להשתלט על רכוש הקשיש מבלי שאותו קשיש ישים לב לנעשה סביבו, ובוטח ב- 100% בהן עד אשר לבסוף אף מנתק את הקשרים עם ילדיו ומנשל אותם מירושתו לטובת בת הזוג החדשה אשר מטפלת בו עד ליומו האחרון.

אז איך בן או בת יכול/ה למנוע את האסון. להיות ערים לנעשה עם ההורה שנותר בחיים. כמו כן להסביר לאותו קשיש את משמעות עריכת צוואה במיוחד כאשר לא נעשתה עדיין כל צוואה וההורה נשאר לבדו ללא בן הזוג הקודם. כמו כן במקרים של זוגיות חדשה לא משנה באיזה גיל וכאשר צבר בן הזוג רכוש, עדיף ליתן הסבר ו/או להיוועץ עם עורך דין על החשיבות לערוך הסכם ממון בנוסף לצוואה, אשר יכול למנוע השתלטות על נכסים לא באופן לא רצוי.

כפי שאנו רואים יש צורך לנקוט בצעדים זהירים למרות שלא ניתן לדעת מאיפה יגיע המכה שנופלת על המשפחה, אך יש פתרונות לעצור השתלטות של בן משפחה על נכסים של בן משפחה אחר וזאת באמצעות הגשת תביעות מתאימות לבתי המשפט וסעדים זמניים כמו צווי מניעה. בפן המשפטי יכולה להיכנס המשטרה לתמונה ובמידה ומדובר בעבירה חמורה ופלילית תתערב גם הפרקליטות בנושא כפי שנעשה כיום גם במקרים של אלימות במשפחה שהמשטרה רואה בה חומרה רבה.

לקריאת המאמר המלא מאת אריאלה רוזנטל סודרי: לחץ כאן

נפגעתם בעקבות זיוף החתימה שלכם? אריאלה רוזנטל סודרי חברת עורך דין ונוטריון מספקת ייעוץ וייצוג משפטי לנפגעי זיוף חתימה, אנו בעלי ניסיון רב ונוכל לספק לכם את הידע הדרוש.

ליצירת קשר עם עורכת דין בנושא זיוף חתימה התקשרו 04-866-8665 או השאירו הודעה דרך צור קשר. נשמח לעזור מענה מובטח תוך 24 שעות.


יובהר כי האמור במאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.