גירושין בהסכמה

משרד עורכי הדין אריאלה רוזנטל סודרי מעניק ייעוץ ושירות משפטי למתגרשים בכלל ולמתגרשים בהסכמה בפרט, גירושין בהסכמה.

השירות כולל עריכת הסכם גירושין בהסכמה, אשר מטפל בחלוקת הרכוש הפרטי, חלוקת הרכוש העסקי ונכסי המוניטין. להתייעצות עם עורכת דין לגירושין התקשר/י – 04-866-8665 ונשמח לעזור.

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה הן הדרך הטובה ביותר להתגרש, בשבילך, בשביל הבן/ת זוג שלך ובשביל הילדים שלך, גירושין בהסכמה הוא הליך מהיר יותר מתהליך גירושין רגיל, ולרוב גם זול יותר, אך יחד עם זאת אין להקל ראש כלל בכל הנושא של חלוקת הרכוש. הן הרכוש הפרטי והן העסקי ולדאוג שבעתיד כל צד יקבל את מה שמגיע לו בהסכם.

הסכם טוב לא ישאיר קצוות פתוחים לבעיות עתידיות. אנו משרד עורכי דין אריאלה רוזנטל סודרי בעלי ניסיון בכתיבת הסכמי גירושין וניהול הליך הגירושין בבתי משפט ובתי דין ברחבי הארץ ומתמחים בייעוץ וניהול תהליכים לחלוקת ממון וחלוקת רכוש.

אז למה כל כך קשה להגיע לגירושין בהסכמה?

רוב הזוגות שמתגרשים לא עושים זאת בהסכמה. הסיבה היא לרוב רגשית. תהליך הגירושין הוא תהליך טעון רגשית, במצב כזה כל אי הסכמה הופכים מיד למריבה. לכן אם רוצים להגיע לגירושין בהסכמה, תהליך מקוצר שיחסוך לכם גם הרבה כסף.

מומלץ להירגע קודם מסערת הרגשות המציפה אותך. אפשר ומומלץ להיעזר בחבר/ה או באיש מקצוע ואף לדבר עם הבן זוג ולהגיע להסכמות כלליות, אלו דברים אשר יכולים להבטיח תהליך גירושין בהסכמה על הצד הטוב ביותר. את הפרטים הטכניים והמקצועיים של ההסכם, זה הצד של עורך הדין, אשר מלווה אותך בעריכת הסכם גירושין טוב.

מה חשוב לדעת בהסכם גירושין בהסכמה?

כמו בכל הליך גירושין גם בגירושים בהסכמה יש נושאים שצריך להסכים ולהכריע בהם, הנושאים העיקרים שיש לדון בהם:

  • הילדים – הסדרי ראיה, חופשים, חוגים, טיולים פעם בשנה ועוד
  • נושאים כספיים – מזונות, משכנתא, אחזקת בית, חובות/הלוואות, נכסים, רווחים מעסק משותף ועוד.

לעיתים מגיעים זוגות לשעבר, שכבר לא חיים ביחד והשלימו עם הפרדה, ומגיעים לעשות הסכם גירושין בהסכמה. כמובן שיש הרבה דברים חיוביים וההסכם עובד עם חיוכים ובדיחות והרבה יותר קל להתפשר.

יש לזכור שיש גם צד שלישי לזה. מתגרשים כאלה לעיתים אדישים להסכם. מצב של אדישות להסכם הגירושין ימנע מאיתנו לשאול את השאלות הנכונות ולהציף את הבעיות הקיימות והעתידיות להתקיים ועלול לתת לנו הסכם חלקי ולא מלא.

מתי מגיעה הבעיה? אחרי שנה שנתיים או 10 שנים? אז פתאום הילד מתחתן ורוצים למכור את הבית, כאשר העסק עובר תהליך שגורם לשינוי בהכנסות, כאשר אחד מבני הזוג מוצא בן זוג חדש ולא יכול לקיים את ההסכם עד תומו. במקרים כאלו מדובר בשינוי נסיבות שחלקן ניתן לצפות מראש ולעיתים צריך ההסכם לעבור שינוי.

לכן מומלץ להתייעץ ולקיים את ההסכם עם עורך דין בעל ניסיון בתחום.

טיפ קטן, לא משנה כמה העורך דין שלכם בעל ניסיון וכמה וותק יש לו. אתם תמיד תדעו איזה נישות ייחודיות יש לכם ושצריך לטפל בהם במסגרת ההסכם.

בין אם זה הכנסות או הוצאות עתידית שצפויה להיות (כגון הכנסה מהשבחת נכס או מניות, או הוצאה ללימודים או לחתונה). בשלב הראשוני, על הנייר, אפשר לרשום כל דבר ולהגיע להסכמות הדדיות. לאחר ההסכם כל אחד הולך לדרכו ולא בטוח שתוכלו ליישב מחלקות באותה קלות כפי שאתם יכולים היום.

לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דיו שמתמחה בתחום ובעל ניסיון אך יחד עם זאת מומלץ ורצוי להציף ולשאול את כל השאלות והבעיות שעלולות לצוף.

משרד עורכי הדין ונוטריון אריאלה רוזנטל סודרי מעניק ייעוץ ושירות משפטי למתגרשים בכלל ולמתגרשים בהסכמה בפרט, גירושין בהסכמה. השירות כולל עריכת הסכם גירושין בהסכמה, אשר מטפל בחלוקת הרכוש הפרטי, חלוקת הרכוש העסקי ונכסי המוניטין. להתייעצות עם עורכת דין לגירושין התקשר/י – 04-866-8665 ונשמח לעזור.


יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, לא נועד להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, באשר כל מקרה ונסיבותיו. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.